Torna tezgahlarının üzerini işleyecek parçanın dört tarafından, anahtarlar yardımıyla sıkılarak sıkıştırıldığı bölüme torna aynasıdenir. Kullanılan tezgahın büyüklüğüne göre kullanılacak olan aynanın ebatı da büyümekte, eşek gibi daha büyük aynalar küçük parçaları sıkıştırmada kullanılamadığı için, her torna tezgahı her parçayı işleyememektedir. İşlenecek olan parça ayna ile sıkıştırılırken bu işlemin anahtarlarla çok iyi yapılması gereklidir hafif gevşek olan parça serbest kalırsa makineden fırlar ve ciddi zararlar verebilir.

 Hidrolik Ayna

            Hidrolik ayna cnc ayna çeşitlerinin bir türüdür. Cnc dik işleme merkezli üreticilerin ilk tercihidir, hidrolik ayna. Hidrolik ayna çelikten üretilmektedir. Hidrolik aynalar ikiye ayrılır. Bunlar da iki başlık altında şöyledir: açık merkezli hidrolik aynalar ve kapalı merkezli hidrolik aynalar

 Cnc Ayna

 Temel düşünce olarak takım tezgahlarının harf, sayı gibi sembollerden oluşan ve düzenli bir mantığa göre kod oluşturulmuş komutları yardımıyla işletilmesi ve de tezgahtaki kontrol ünitesinin (MCU) parça programını sağlayabilen bir sistemdir, cnc ayna. Cnc aynalarda kullanılır açık merkez hidrolik torna aynaları yüksek devir ve yüksek çalışma stroğu kullanımına uygundur. Malzeme kalitesinden kesinlikle ödün verilmeden, mükemmel sertlik derecesiyle üretilmektedir. 40 yıllık deneyimin sağlamış olduğu tecrübeden yararlanmak isteyenler linkimizi hidrolikayna.com ziyaret etmeniz sizin de yararınıza olacaktır.

TORNA AYNALARI

            Torna aynaları torna tezgahlarında işlenecek olan parçanın torna tezgahına bağlanmasını sağlayan özel tasarımlı aparat ya da düzeneklerdir. Burada amaç şekil verilecek olan metal parçaların en hassas şekilde ölçülerine mikron ayarında yapılabilmesidir. Torna tezgahlarında kullanılan torna aynası yapılacak işin çeşidine ve işlenecek olan parçaların özelliklerine göre farklı çeşitlerdedir.

 Torna aynasıçeşitleri.

 – Üç ayaklı üniversal torna aynaları

 – Dört ayaklı torna aynası üniversal aynalar

 – Mengeneli torna aynaları

 – Fırdöndü torna aynaları

 – Düz torna aynaları

 – Mıknatıslı ayna

 – Pens ayna

 – Özel torna aynaları

 Hidrolik Ayna

            Hidrolik aynalar CNC (compitur numerik control) torna aynalarından bir tanesidir.

 Bilgisayar destekli CNC tezgahları üreticilerin ilk son çeyrek asırda en çok tercih ettikleri torna tezgahlarıdır. Küçük sanayi hizmetlerinde ve atölyelerde manuel torna tezgahlarının hala yaygın olmasının yanında cnc ayna büyük üretim fabrikalarında endüstri alanında günümüz teknolojisinin vazgeçilmez üretim modeli haline gelmiştir. Cnc hidrolik aynalar en kaliteli birinci sınıf alaşımlı çelikten üretilmiştir. Cnc hidrolik aynalar 4 inç, 6 inç, 8 inç, 10 inç, 12-14-16-18-21-24 inç ölçülerinde üretilmektedir. Hidrolik cnc aynaları açık merkezli ve kapalı merkezli hid. Aynalar olarak iki grup şeklinde yapılır. Bunlarında 2-3-4 ayaklı modelleri mevcuttur. Sanayi sektöründe torna aynaları ve cnc hidrolik aynalar konusunda 1978 yılından bu yana hizmet veren DOĞAMAK firmasının tüm ürünlerine https://hidrolikayna.com/ adresinden ulaşılabilir.

İhtiyacınız olan hidrolik ayna ve diğer çeşitleri ile ilgili sizler de her daim memnun kalacağınız desteği buradan alabilirsiniz. Bu döneme kadar birçok müşterisini memnun eden ve yardımcı olan doğamak markası ile en hesaplı alışveriş dönemini de yaşayacaksınız. Farklı özellik ve seçeneğe sahip modelleriyle eksiklerinizi giderebilirsiniz.

 Öncü ve Elit Bir Üretim Süreci

            Gelişen teknolojinin takipçisi olan, üretim alanını en yeni makineler ile dizayn eden burasının torna aynası almak isteyenler içinde en eşsiz tedarik noktası olduğunu vurgulamak yersiz olmayacaktır. Bütün bir sene seri üretim ile sadece ulusal değil, uluslararası anlamda da satış hacmine sahip olduğunu belirtebiliriz.

 Yedek Parça Satışında da Lider

            Detaylara hakim ve dayanıklılık bakımından birinci sınıf kriterlere sahip cnc ayna çeşitlerini de artık burada kolaylıkla bulabilirsiniz. Memnun kalacağınız diğer bir hizmet kategorisi de tüm bu ürünler için gerek duyulan yedek parçalarını da alabiliyor olmanızdır. Sizlerde benzersiz hizmetini makul fiyat aralıkları ile birleştiren https://hidrolikayna.com/ile adım atın ve kaliteli bir süreci en karlı çıkarak noktalamayı da başarın.

Torna Aynası Nedir?

            Hidrolik ayna diğer bir adı ile torna aynası, makine sanayinde CNC takım tezgâhları iş parçalarını bir bine bağlamak adına kullanılan en temel bağlama aparatları yani hidrolik CNC aynalarıdır. Genellikle takım tezgâhlarında kullanılan cnc ayna iki şeklinde çalışır. Bunlardan biri hidrolik diğeri ise prömatik sıkma sistemidir.

            Dogamak Hidrolik Aynalarının detayları için https://hidrolikayna.com/web adresini ziyaret edebilir ve çok detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca web sitemizde bulunan iletişim bölümünden telefon numaralarımıza ulaşabilir ve bizi arayabilirsiniz.

 Hidrolik Ayaklar

            Firmamızda CNC tornalarda kullanılan, 3 tip hidrolik aynaların imalatı, uzman ekip tarafından gerekli sertlik ve en yüksek hassasiyet ile üretilmektedir.

 3 çeşit hidrolik ayna bulunmaktadır.

 2 Ayaklı Hidrolik Ayna

 3 Ayaklı Hidrolik Ayna

 4 Ayaklı Hidrolik Ayna

 Bu 3 farklı modelin üretimleri aşağıdaki şekildedir:

 2 Ayaklı Hidrolik Ayna: 6, 8,10, 12 inch şeklinde üretilmektedir.

 3 Ayaklı Hidrolik Ayna: 6, 8,10, 12 ve 15 inch şeklinde üretilmektedir

 4 Ayaklı Hidrolik Ayna: 8,10, 12 ve 15 inch şeklinde üretilmektedir.

Türk sanayisinde önemli bir yere sahip olan doğamak firması ile artık sizlerde kullandığınız torna makineleriniz için gerekli olan ayna ürünlerini güvenilir bir şekilde temin edebilirsiniz. 40 yıla yaklaşan sektör deneyimini en yeni teknolojik üretim ağı ile bütünleştiren firma sayesinde sizlerdetorna aynasıalmanın ne kadar güvenilir olduğunu burada keşfedebilirsiniz.

 Standartların Ötesinde Hizmet

            Daima farklı ve % 100 müşteri memnuniyeti esaslı adresin, rekabetçi piyasa da sunduğu ayrıcalıklarla ön plana çıktığını söylemek de yanıltıcı olmayacaktır. Ürünlerinden biri olan hidrolik ayna ile ilgili de artık kusursuz alışverişi 81 il ve ülkenin her köşesinden gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Seneler boyunca kullanabileceğiniz niteliğinin yanı sıra makul fiyatların da cabası olduğunu hatırlatmalıyız.

 Cnc Ayna Almak İçin Burasını Tercih Etmelisiniz

            Kendisini geliştiren ve üretimlerini bir üst boyuta taşıma da kararlı olan markanın, cnc ayna imalatında da rakipsiz olmaya devam ettiğini vurgulamalıyız. Gerekli olduğu her zaman hidrolikayna.com resmi sitelerinden ürünlere ve güncel kampanyalara dair bütün bilgilere anında ulaşabileceğinizi de söylemeliyiz. Hesaplı ve başarılı bir alışveriş için bu eşsiz adresi seçebilirsiniz.

Firmamız kırk yılı aşkın bir süredir torna makinelerinin parçalarının üretimini gerçekleştirmektedir. Şimdiye kadar ürünlere ek olarak üretmeye başladığı cnc ayna olarak isimlendirilen torna parçaları, firmamızın ürettiği en iyi ve en yüksek kalitedeki parçalardır. Bu parçalar sayesinde torna makinelerinde yapılan demir işleme performansları çok daha üst noktalara taşınabilecektir.

            Torna makinelerinde işlenecek demirlerin kalınlığı ve yoğunluğu torna makinelerin çalışma performansını üst seviyede etkilediği bilinmektedir. Çok kalın demirlerde bulunan torna aynasının dayanıklı ve sabitleme özelliği, sıkıştırma kapasitesi düşük ve yeterli düzeyde değilse çalışma sırasında içindeki işlenmeye çalışan demirin çıkması ve torna makinesini çalışamaz duruma getirecek zararlara sebebiyet vermesi gibi ağır sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle torna aynasıolarak kullanılan parçanın mutlaka yüksek kalite ve yüksek dayanıklılıkta, mengene özelliğinin çok iyi derecede sonuç verebilen ve sıkıştırdığı demir gibi malzemeleri işleme süreci tamamlanıncaya kadar kesinlikle gevşetmeden sabitleyen özellikte olması zorunluluktur.

            Firmamızın ürettiği farklı inch boyutlarındaki hidrolik ayna olarak ürettiği ürünleri satın almak için internet sitemize giriş yaparak siparişte bulunabilirsiniz. İnternet sitemizden firmamızın telefon numaralarını alarak ayrıca firmamızı arayabilir ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.